BETAFENCE CHRONI A5 PRZED DZIKIMI ZWIERZĘTAMI
Betafence dla ludzi i zwierząt

24/11/2017

Betafence-zabezpiecza-A5

 

Co roku pod kołami samochodów w Badenii-Wirtembergii ginie ponad 20 000 dużych dzikich zwierząt. Od teraz nad bezpieczeństwem zwierząt i podróżujących autostradą A5 czuwać będzie system Betafence.

 

Betafence-zabezpiecza-A5
Betafence-zabezpiecza-A5
Betafence-zabezpiecza-A5

 

Autostrady to dla dzikich zwierząt śmiertelne pułapki. Aby zmniejszyć ryzyko wtargnięcia zwierzyny na drogę, należy odpowiednio ją zabezpieczyć. Takie działanie zostało podjęte w okolicy Ettenheim – tam, pomiędzy Ettenheim a Lahr powstaje najdłuższe ogrodzenie chroniące przed zwierzętami w Badenii-Wirtembergii – w pierwszym etapie realizacji projektu zostanie zamontowane 4,5 km ogrodzenia Betafence, w drugim – kolejne 3 km.

 

Betafence-zabezpiecza-A5
Betafence-zabezpiecza-A5

 

Ogrodzenie zostało zaprojektowane tak, by stanowiło barierę dla wszystkich zwierząt – uniemożliwiało podkopanie się pod nim czy też pokonanie go górą. System o wysokości 2,2 m zostanie zamontowany na betonowym fundamencie mierzącym prawie metr szerokości i metr głębokości. Zatrzyma po bezpiecznej stronie wszystkie zwierzęta, także rysie, udaremniając im wspinaczkę po ogrodzeniu.

System Betafence to inwestycja na długie lata. Może być z łatwością zdemontowany i ponownie zamontowany, na przykład na okoliczność rozbudowy autostrady, a jego żywotność antykorozyjna została oceniona na 50 lat. 


Do góry