BETAFENCE PREZENTUJE GABION STONEWALL
Przegroda z wypełnieniem chroniąca przed hałasem pochodzącym z otoczenia

27/03/2018

Ogród jest miejscem, w którym często szukamy odpoczynku i odprężenia. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Psy szczekające w okolicy, nadzwyczaj aktywni sąsiedzi używający kosiarki lub myjki wysokociśnieniowej, hałas pojazdów z ulicy... Betafence proponuje skuteczne rozwiązanie: Gabion Stonewall to elegancka przegroda z wypełnieniem, która może być wykorzystana jako indywidualny środek ograniczający hałas.

Badania naukowe

Uniwersytet w Gandawie rozpoczął niedawno we współpracy z Betafence badania nad ograniczającymi hałas właściwościami Gabionu Stonewall. Z badań tych wynika, że Gabion Stonewall firmy Betafence stanowi idealne rozwiązanie ograniczające hałas na prywatnych posesjach, w domu i w ogrodzie.

Testy wykonane na przegrodzie o wysokości 160 cm, grubości 30 cm, wypełnionej kamieniem wulkanicznym 60/100 mm, wykazały, że Gabion Stonewall ogranicza poziom hałasu o około 4,5 dB(A).

  

Project-gabion-stonewall
     

Zalecenia

Aby łatwo uzyskać maksymalne ograniczenie hałasu w najbliższym otoczeniu przy pomocy Gabionu Stonewall, firma Betafence zaleca, co następuje:

  • zainstalowanie przegrody z wypełnieniem możliwie jak najbliżej źródła hałasu,
  • wypełnienie przegrody porowatym kamieniem, na przykład wulkanicznym, o możliwie jak najmniejszej frakcji,
  • ścianka z wypełnieniem o wysokości 200 cm pozwala uzyskać jeszcze lepszy efekt w zakresie ograniczenia hałasu,
  • jeżeli wybierzesz mniejszą grubość, współczynnik ograniczenia hałasu będzie oczywiście odpowiednio niższy,
  • aby uzyskać optymalne ograniczenie hałasu, powierzchnia podłużna przegrody z wypełnieniem powinna tworzyć kąt 160° w stosunku do odbiorcy hałasu.

 

Project Gabion Stonewall

 

Inne atuty

Poza cennymi właściwościami ograniczającymi hałas, Gabion Stonewall posiada oczywiście jeszcze inne zalety. Każda rodzina szukająca estetycznego, niepowtarzalnego ogrodzenia swojej posesji sama natrafi na oryginalny system firmy Betafence.

Betafence oferuje interesujący design w połączeniu z szybkim i łatwym montażem. Podstawowym elementem Gabionu Stonewall jest jeden zintegrowany słupek, dzięki czemu montaż jest bardzo łatwy. Po wypełnieniu przegrody w miejscu docelowym kwadratowe słupki (60 x 60 mm) są całkowicie niewidoczne. Standardowe spawane panele (powłoka Zincalu® o długiej żywotności, szerokość 2000 mm, wysokość od 1600 do 2000 mm) są mocowane do słupków przy pomocy uniwersalnych elementów mocujących, dzięki czemu możliwy jest montaż przegrody o dowolnej grubości (200, 250 lub 300 mm).

Wytrzymałość to jeszcze jeden ważny aspekt. Przy wysokości przegrody rzędu 203 cm nowy słupek Betafence wytrzymuje siłę wiatru aż do 165 km/h.

Poza posesjami prywatnymi elastyczny i masywny system Gabionu Stonewall będzie dobrze wyglądać w miejscach publicznych takich jak place zabaw i parki miejskie.

 

gabion-stonwall


Do góry