BETAFENCE PUBLIFOR HVM
Nowa, ruchoma, certyfikowana bariera o wysokiej wytrzymałości na zderzenia z pojazdami

26/06/2018

Wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich latach, w dramatyczny sposób uwidoczniły to, jak drogi, place i inne publiczne miejsca mogą stać się celem ataków dokonywanych przy użyciu normalnych pojazdów wycelowanych w osoby. Priorytetem stało się zatem opracowanie skutecznych rozwiązań fizycznie chroniących obiekty wrażliwe, takie jak: centra miast, lotniska, stacje kolejowe, budynki rządowe, stadiony lub miejsca, w których odbywają się demonstracje, wydarzenia, międzynarodowe i lokalne szczyty.

Światowy lider w produkcji systemów i zintegrowanych ogrodzeń bezpieczeństwa – Betafence – proponuje szeroką gamę rozwiązań nakierowanych na bezpieczeństwo krytycznej infrastruktury oraz miejsc szczególnie zagrożonych.

Ostatnią nowością z zakresu rozwiązań testowanych i certyfikowanych, w związku z ochroną przed atakami pojazdów, jest najnowszy Publifor HVM. Publifor HVM to bariera składająca się z samodzielnych modułów wyposażonych w mocną, cementową podstawę, pokrytą stalową blachą, połączonych innowacyjnym systemem mocującym.

 

betafence-publifor-hvm-sistema
betafence-publifor_hvm-basamento

 

Zaprojektowany z myślą o ochronie miejsc i osób szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo oraz do kontroli tłumu, Publifor HVM, pozytywnie przeszedł wyjątkowo surowe testy wypadkowe, które potwierdzają jego wyjątkowo wysoką wytrzymałość w przypadku zderzenia z pojazdem. System spełnia wymogi normy IWA14-1 2013 (rozporządzenia, które wyznacza zasadnicze wymogi i wytrzymałość na zderzenie barier bezpieczeństwa). Publifor HVM zaklasyfikowano jako V / 7200 [N2A] /64/90:3.5 (na 15 jednostek).

Dotąd niespotykanym i innowacyjnym szczegółem technicznym jest system mocowania przy pomocy stalowych i wytrzymałych kołków, które skutecznie blokują poszczególne elementy składające się na barierę; jednostki poryte są gumową powłoką o grubości 8 mm (w dolnej części będącej w kontakcie z podłożem) i są w stanie wytworzyć dodatkowe tarcie w trakcie ataku, zwiększając jednocześnie zdolność zatrzymania pojazdu. Wyjątkowość systemu mocowania i jego ogromna elastyczność pozwalają na montaż pod kątem, wzdłuż zakrzywionych linii, na powierzchniach o dużej różnicy poziomów.

Solidność systemu i jego szczególna konstrukcja sprawiają, że bariera łagodzi siłę zderzenia i tym samym, zmniejsza związane z nim ryzyko. Moduły nie rozłączają się, gwarantując wysoką ochronę zarówno osobom, jak i miejscom.

 

betafence-_publifor_hvm-sistema_di_aggancio_visto_da_lato_attacco-580x275.jpg
betafence-pubifor_havm-agganciancio-580x275.jpg

 

Do każdego z modułów o płaskiej powierzchni po stronie zaczepu oraz zgrubieniu po stronie chronionej można dołączyć sztywny, stalowy panel typu Nylofor 2D lub Securifor 4D lub też przezroczysty panel z poliwęglanu, w zależności od wymogów bezpieczeństwa i cech zabezpieczanego obszaru.

Moduły z łatwością można przesuwać i instalować przy użyciu zwykłego wózka podnośnikowego: wystarczy godzina, by zrealizować 25 metrów bariery. Zabezpieczanie obszarów i usuwanie zabezpieczeń jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste.


Do góry