PANELE OGRODZENIOWE BEKASPORT
Nowy certyfikat ochrony przed hałasem

20/02/2019

bekasport ballfangzaun

System ogrodzeń Bekasport to rozwiązanie Betafence zatrzymujące piłkę i oferujące certyfikowaną ochronę przed hałasem. Właściwości akustyczne ogrodzenia zostały przebadane przez ośrodek DEKRA i uzyskały nowy certyfikat. Ten system ogrodzeń, utrzymując dźwięk generowany podczas gry na poziomie 61 dB (A), zdecydowanie spełnia wymagania 18 Rozporządzenia wykonawczego do federalnej ustawy o ochronie przed imisjami (18. BImSchV), dla obiektów sportowych, dotyczące ochrony przed hałasem, dzięki czemu może być stosowany nie tylko na stadionach, ale również na mniejszych boiskach zlokalizowanych na osiedlach mieszkaniowych.

System Bekasport składa się z paneli i specjalnych słupów przeznaczonych do ogrodzeń do 6 metrów wysokości. System odgradzający stanowią siatki o wymiarach oczek 200 x 50 mm i 200 x 100 mm, montowane jedna nad drugą. Szczególną cechą systemu jest sposób mocowania redukujący hałas. Specjalne zawieszki z tworzywa sztucznego zapobiegają powstawaniu specyficznego brzęku na skutek ocierania siatki o słup w momencie uderzenia piłką.

Właściwości systemu Bekasport redukujące hałas zostały przebadane przez ośrodek DEKRA i uzyskały odpowiedni certyfikat. Zgodnie z wynikami badań hałas chwilowy powstający w wyniku zderzenia siatki z piłką wystrzeloną z odległości 5 m wynosi 61 dB (A). To znacznie poniżej poziomu 65 dB (A), podawanego jako maksymalny dopuszczalny poziom hałasu w Rozporządzeniu (18. BImSchV) dla eksploatacji obiektu poza administracyjnie wyznaczonymi godzinami ciszy. System Bekasport może być wykorzystywany zgodnie z §3 18. BImSchV jako środek redukcji hałasu na budowach.

Ogrodzenia Bekasport są dostępne w standardzie w kolorze zielonym RAL 6005, antracytowym RAL 7016 oraz ocynkowane w elementach. Maksymalna wysokość ogrodzenia to 6 m. Dostępna jest również siatka Nylofor 3D Super (ciężki słup podwójny), dwie wielkości paneli o wymiarach oczek 200 x 100 mm, słupy Bekasport w czterech różnych długościach o odpowiednio dopasowanych pod względem właściwości statycznych grubościach profili.

 


Do góry