OGRODZENIE TERRABLOCK PRZED ANGIELSKIM MUZEUM UZBROJENIA

11/12/2017

Terrablock-XL

 

Królewskie Muzeum Uzbrojenia w Leeds (Wielka Brytania) to jedno z największych muzeów broni na świecie. Zgromadzono tu 45.000 eksponatów: broni i uzbrojenia, elementów wyposażenia wojskowego oraz umundurowania ze wszystkich epok i stron świata.

Ze względu na rosnące w ostatnich latach zagrożenie atakami terrorystycznymi, dyrektor muzeum Andy Brown zdecydował zabezpieczyć dodatkowo główne wejście do budynku.

 

Terrablock-XL
Terrablock-XL

 

W porozumieniu z firmą Hesco, będącą częścią Grupy Betafence, opracowano projekt wykonania zapory uniemożliwiającej ciężarówkom staranowanie wejścia do muzeum.

Do wykonania blokady użyto opatentowanego produktu Terrablock XL. Składa się on z siatek zgrzewanych łączonych spiralami i tworzących gabionowe sześciany. Ich wnętrza wykładane są włókniną, a następnie wypełniane piaskiem. Taka zapora zatrzymuje ciężarówki rozpędzone nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę.

Przed Muzeum Uzbrojenia w Leeds moduły Terrablock zostały dodatkowo przykryte banerami reklamowymi. Pełnią więc jednocześnie funkcje ochronne i promocyjne.

W załączonym materiale video Andy Brown opowiada o projekcie zapory oraz bardzo dobrej współpracy z firmą Hesco.

 

Terrablock-XL
Terrablock-XL

Do góry