Bookmark add to favoritesDodaj do ulubionych Kontakt KatalogiKatalogi
Array ( )

SYSTEM PUBLIFOR ZABEZPIECZY STADION W LA SPEZII
Nowe panele ułatwią ruch kibiców w czasie meczów

22/05/2017

System-Publifor

Stadion piłkarski drużyny Spezia Calcio zostanie wyposażony w nowe ogrodzenie modułowe Publifor, przygotowane przez Betafence.

Spezia to drużyna grająca na drugim szczeblu rozgrywek piłkarskich we Włoszech. Ich obiekt, stadion im. Alberto Picco, powstał w 1919 roku i od tego czasu był kilkukrotnie modernizowany, by spełnić obowiązujące wymagania, dotyczące ochrony kibiców. W 2007 roku zainstalowano bramki obrotowe przy wszystkich wejściach oraz zainstalowano ogrodzenie, tworzące strefę bezpieczeństwa.

Przeszkodą do wprowadzenia wszystkich zmian - wśród nich poszerzenie bramek wejściowych - był budynek stojący w bliskim sąsiedztwie stadionu. Władze miasta podjęły decyzję o jego rozbiórce, a prace ruszyły w styczniu tego roku. Po ich zakończeniu będzie można wprowadzić stosowne modyfikacje. Wśród nich architekci przewidzieli podwojenie liczby obrotowych bramek, przesunięcie kas biletowych oraz zainstalowanie windy dla osób niepełnosprawnych.

 

Nowe ogrodzenie

W ramach prowadzonych prac wokół stadiony zostanie wstawione też nowe ogrodzenie, które usprawni kontrolę ruchu kibiców i zwiększy ich komfort. Do jego powstania użyty zostanie nowoczesny ruchomy system modułowy Publifor od Betafence.

Innowacyjne i niezwykle trwałe ogrodzenie już teraz służy do zabezpieczenia terenu rozbiórki wspomnianego budynku, a w dalszej kolejności będzie wykorzystywane do kontroli tłumu. Dzięki niemu kibice będą mogli swobodnie dostać się na trybuny przed meczem oraz szybko opuścić stadion po spotkaniu.

Dostawa liczy ok. 200 metrów ogrodzenia oraz 9 mocnych bram dedykowanych systemowi Publifor.

System-Publifor
System-Publifor
System-Publifor
open
Do góry