BETAFENCE BIM: REVIT, CAD...
Pełna biblioteka rysunków do twoich projektów

26/08/2019

Betafence pomaga architektom i inżynierom w tworzeniu specyfikacji za pomocą obiektów BIM: dostępnych w bibliotece NBS bezpłatnie jako nowy sposób na tworzenie projektów ogrodzeń.

Betafence Bim

BIM: rozwiązanie, które ułatwia i usprawnia opracowywanie projektów

 

Firma Betafence oferuje szeroką gamę modeli BIM dla ogrodzeń i bram obejmujących popularne systemy ochrony obwodowej, takie jak Securifor®, Decofor®, Bekamatic®, CreaZen®, Zenturo®, Robusta® czy Nylofor®. Wszystkie modele dostępne są w formatach IFC i Revit w bibliotece NBS National BIM Library.

 

BIM to skuteczna technologia, której celem jest ułatwianie opracowywania specyfikacji osobom zaangażowanym w tworzenie projektów. BIM stanowi wsparcie dla budownictwa, ponieważ pozwala łatwo mapować i planować przestrzenie fizyczne. Regulacje dotyczące BIM są wdrażane w coraz większym stopniu w całej Europie.

 

Map bim in Europe

Europejska droga do BIM

 

Ruszyło już pełne wdrożenie BIM w Europie. Nawet w krajach, w których nie jest ono jeszcze obowiązkowe, wiele przedsiębiorstw korzysta z BIM z własnej inicjatywy. Kilka krajów wyznaczyło już w tym zakresie cele, zalecenia i strategie krajowe z zamiarem zachęcenia specjalistów do korzystania z cyfryzacji budownictwa i ze wspólnego języka BIM. Europa rozumie, że współpraca międzynarodowa i standaryzacja powszechnych praktyk jest kluczem do sukcesu, a rządy państw odgrywają w realizacji tego celu bardzo ważną rolę.

 

Najbardziej obiecujące technologie dla budownictwa

 

Ze względu na rosnącą popularność BIM w Europie powstaje coraz więcej ruchów i inicjatyw w tym zakresie. W szeregu niezależnych badań wskazano główne przeszkody w popularyzacji BIM: niski popyt, brak norm krajowych, nakłady wstępne oraz brak wiedzy i doświadczenia wśród podmiotów działających w branży budowlanej. Zastosowania BIM są różne w zależności od potrzeb łańcucha budowlanego i zarządzania obiektami. Dlatego dla uzyskania potrzebnych umiejętności niezbędne są szkolenia i dalsze badania.

 

 

Technologia BIM

Do góry