HISTORIA BETAFENCE
Ponad 140 lat doskonałości

Historia Betafence

 

Betafence wyznacza standardy doskonałości w swojej branży i jest uznawana za lidera w zakresie systemów obwodowych, usług i integracji.
Od producenta drutu kolczastego w 1880 roku do integratora ochrony obwodowej dzisiaj... długa i pełna sukcesów historia!

 

Poniższa oś czasu przedstawia wszystkie daty, które są istotne dla naszej firmy.

 

 

► 1880 - Bekaert w Zwevegem, Belgia

Historia Betafence zaczyna się od Bekaert w Zwevegem, małej wiosce w Belgii, gdzie miejscowi rolnicy borykają się z problemem bydła niszczącego cudze mienie. Leo Leander Bekaert widzi w ich potrzebach okazję biznesową: zakłada małą firmę z drutem kolczastym, gdzie wbija gwoździe w skręcony drut. Leo Leander Bekaert nie wynalazł drutu kolczastego, ale wkrótce projektuje własne kolce. W 1881 roku patentuje ten wynalazek i w bardzo krótkim czasie zatrudnia większość ludzi w wiosce.

Leo leander Bekaert

 

► 1894 - Technika powłok cynkowych

Bekaert zaczyna nakładać ochronną warstwę cynku na swoje produkty, aby móc zaoferować lepszą jakość i przeciwdziałać korozji. Działalność rozbudowuje się, asortyment rozszerza się o wyroby z drutu i ogrodzenia.

 

► 1922 - globalna ekspansja Bekaert w Europie

W latach dwudziestych globalna ekspansja nadaje Bekaert nowy wymiar. Przez lata Bekaert zawsze pamięta o zasadzie, aby produkować zgodnie z potrzebami rynku.

 

► 1929 – Powstaje słynny drut kolczasty Motto

Opracowany zostaje nowy rodzaj drutu kolczastego – produkowany do dziś: Motto®, wykonany z dwóch stosunkowo cienkich drutów ze stali węglowej skręconych naprzemiennie między kolcami.

 

► 1960 - Rozpoczyna się nowy rozdział dla Bekaert

Okres powojenny przynosi w Bekaert wielką ewolucję w zakresie nowych technologii: produkcja drutu ze stali wysokowęglowej, siatek zgrzewanych, szerokiej gamy nowych powłok i wyrobów z drutu ze stali nierdzewnej.

 

► 1972 - Do firmy dołączają nowi udziałowcy

Rodzina Bekaert, która do 1972 r. posiada cały kapitał zakładowy, postanawia otworzyć firmę na inwestycje nowych udziałowców dzięki notowaniu spółki na belgijskiej giełdzie papierów wartościowych.

 

► 2005 - Bekaert Fencing zmienia się w Betafence

Dział ogrodzeń firmy Bekaert zostaje sprzedany funduszowi private equity w celu zwiększenia koncentracji na tej konkretnej części działalności.

„Ogrodzenie ma nowe imię”: na rynek zostaje wprowadzona nowa marka BETAFENCE.

Spółki private equity Gilde i CVC obejmują dział ogrodzeń i kontynuują ekspansję inwestując głównie w Polsce, RPA i USA.

 

► 2015 CVC przejmuje Betafence

CVC nabywa większościowe udziały w Betafence i kontynuuje wspieranie strategii rozwoju w zakresie systemów ogrodzeniowych oraz integracji rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa obwodowego, w tym przejęcie SecureUSA.

 

► 2016 - Hesco dołącza do grupy Betafence i powstaje grupa PRAESIDIAD

Kolejnym ważnym krokiem jest przejęcie Hesco, lidera branży w zakresie wojskowych barier obronnych.

W tym samym roku powstaje grupa Praesidiad. Składa się z 3 głównych firm: Betafence i Hesco

 

► 2017 - Betafence otrzymuje nagrodę dla "Najlepszej międzynarodowej firmy w branży ogrodzeniowej"

W Betafence naszą misją jest dalsze opracowywanie rozwiązań, które wzbudzają zaufanie, na rynku napędzanym rosnącą globalną potrzebą kompleksowego bezpieczeństwa – mówi Joe Cowling, nasz kierownik ds. sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

 

► 2018 - Betafence obejmuje 100% tureckiej fabryki Yapi

Andrea Bori, wiceprezes Betafence, powiedział: „Będziemy rozwijać silny biznes, który już odnosi sukcesy i cieszymy się, że możemy poszerzać nasze inwestycje i zaangażowanie w tej bardzo konkurencyjnej branży oraz odblokować dalszy nierozwinięty potencjał w Betafence Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş., zarówno w Turcji, jak i w krajach sąsiednich”.

 

► 2019 - Betafence Sales excellence HUB zostaje otwarty w Mediolanie we Włoszech

Ma on zapewnić posiadanie fizycznej przestrzeni ułatwiającej transfer wiedzy i najlepszych praktyk w całej organizacji. W przeciwieństwie do naszych tradycyjnych biur, głównym celem Hubu będzie pełnienie funkcji miejsca do zrzeszania, nauki, dzielenia się i współpracy między naszymi jednostkami biznesowymi. Będzie to również przestrzeń, do której z dumą będziemy mogli zapraszać klientów, partnerów i akcjonariuszy.

 

► 2020 - Jedna firma, 3 marki

Zgodnie z wizją One Praesidiad, aby być jedną globalną firmą, która jednoczy marki Hesco i Betafence, wszystkie e-maile pracowników zostaną przeniesione do jednej wspólnej domeny. W czwartek 5 marca 2020 wszyscy użytkownicy będą komunikować się za pośrednictwem adresu e-mail praesidiad.com. Jeden zespół, jedna firma, jedna Praesidiad.

 

Powiązane tematy

Aktualności

circle-news-300x200_0.png

Międzynarodowy zasięg

circle-global-reach-300x200.png

Zaufanie

circle-trust-300x200_0.png

Jakość

betafence-logo-circle.jpg


Do góry