HISTORIA BETAFENCE
Ponad 135 lat doskonałości

Betafence head quater gent

Betafence wyznacza standardy doskonałości w swojej branży i jest uznawana za lidera w zakresie systemów ochrony perymetrycznej, usług i integracji.
Od producenta drutów kolczastych w 1880 roku do absolutnego integratora ochrony perymetrycznej dzisiaj ... długa i udana historia!

Bekaert w Zwevegem, Belgia - 1880

Historia Betafence zaczyna się od Bekaert w Zwevegem, wiejskiego miasteczka w Belgii, gdzie lokalni rolnicy zmagają się z problemem bydła niszczącego mienie innych ludzi. Leo Leander Bekaert przekłada ich potrzebę na okazję biznesową: uruchamia małą firmę oferującą pierwsze druty kolczaste, wkładając gwoździe w skręcony drut. Leo Leander Bekaert nie wynalazł drutu kolczastego, ale wkrótce projektuje już własne kolce. W 1881 roku opatentował ten wynalazek, i w bardzo krótkim czasie, zrekrutował większość wioski do pracy.

Leo leander Bekaert

Technika powłok cynkowych - 1894

Bekaert rozpoczyna nakładanie ochronnej warstwy cynku na swoje produkty, aby zapewnić lepszą jakość i zwalczać korozję. Działania są rozszerzane, co skutkuje poszerzeniem oferty produktów o druty i produkty ogrodzeniowe.

1922

W latach dwudziestych globalna ekspansja nadaje Bekaert nowy wymiar. Przez lata Bekaert nigdy nie stracił z oczu zasady utrzymania produkcji blisko potrzebom rynku.

1929

Opracowano nowy rodzaj drutu kolczastego - produkowanego do dzisiaj. Drut Motto®, wykonany z dwóch stosunkowo cienkich drutów ze stali węglowej skręconych ze zmienną wysokością między zadziorem.

1960

Okres powojenny przynosi Bekaert wielką ewolucję nowych technologii: przetwarzanie drutu ze stali wysokowęglowej, siatki zgrzewane, różnorodne nowe powłoki i wyroby z drutu ze stali nierdzewnej.

1972

Rodzina Bekaert, która do 1972 r. posiada cały kapitał akcyjny, postanawia otworzyć spółkę na inwestycje nowych akcjonariuszy, notując spółkę na belgijskiej giełdzie papierów wartościowych.

Betafence Group logo

Ogrodzenia Bekaert stają się Betafence - 2005

Dział ogrodzeń Bekaert jest sprzedawany na niepublicznym rynku kapitałowym, aby umożliwić skupienie się na tej konkretnej części przedsiębiorstwa.

“Ogrodzenie zmienia swą nazwę”: nowa marka BETAFENCE jest wprowadzana na rynek.

Prywatne spółki kapitałowe Gilde i CVC przejmują działalność ogrodzeniową i kontynuują ekspansję z inwestycjami głównie w Polsce, RPA i USA.

CVC pozyskuje Betafence - 2015

CVC nabywa większościowy pakiet udziałów w Betafence i kontynuuje wsparcie strategii rozwoju w systemach ogrodzeniowych i integrację rozwiązań bezpieczeństwa obwodowego, w tym przejęcie SecureUSA.

Hesco dołącza do grupy Betafence - 2016

Kolejnym ważnym krokiem jest przejęcie Hesco, lidera branży w zakresie wojskowych barier obronnych.


hesco_logo_0.jpg

Powiązane tematy

Aktualności

circle-news-300x200_0.png

Międzynarodowy zasięg

circle-global-reach-300x200.png

Zaufanie

circle-trust-300x200_0.png

Jakość

betafence-logo-circle.jpg


Do góry