BETAFENCE NA GIEŁDZIE PRACODAWCY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Na Politechnice Śląskiej

27/11/2019

Giełda-pracodawcy-i-przedsiębiorczości-2019

 

Firma Betafence pojawiła się na jesiennej Giełdzie Pracodawcy i Przedsiębiorczości, która odbyła się w Hali Nowej Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach pod koniec października.

 

Politechnika Śląska, z siedzibą w Gliwicach, od lat stawia na współpracę z biznesem. Partnerstwo to pozwala na rozwój projektów badawczych, a także pozwala studentom i absolwentom na szybszy rozwój karier zawodowych. 

Jednym z elementów wspomnianej współpracy, jest organizacja Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości.

 

Wydarzenie było skierowane do kandydatów wywodzących się ze środowiska akademickiego – studentów, absolwentów i pracowników naukowych Politechniki Śląskiej oraz innych uczelni wyższych, a także do uczniów szkół średnich podejmujących decyzje o wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej. 

 

Najważniejszym elementem Giełdy była jednak strefa pracodawców, na której wystawiło się kilkadziesiąt firm z różnych branż. Wystawcy byli zorientowani na pozyskiwanie zasobów ludzkich, fachowej wiedzy i innowacji ze środowiska akademickiego. Wśród wystawców pojawiły się także instytucje rynku pracy, tj. urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości oraz organizacje studenckie i koła naukowe.

 

Każdy chciał pokazać się uczestnikom Giełdy jako doskonały pracodawca, oferujący możliwość rozwoju zawodowego i pracę w przyjaznym środowisku.

 

Betafence otwarte na młodych

 

Wśród wystawców pojawiła się także firma Betafence, która zaprezentowała swoje największe walory, w tym wieloletnie doświadczenie oraz dominującą pozycję na świecie, jeśli chodzi o rynek ogrodzeń. Uczestnicy Giełdy mogli poznać strukturę polskiego oddziału, porozmawiać o atmosferze w pracy, a także dowiedzieć się, jakie innowacyjne projekty będą wprowadzane w życie w najbliższym czasie.

 

Pani Aleksandra Parusel, reprezentująca Betafence na Politechnice Śląskiej, podkreśla: „Nasz udział w Giełdzie uważamy za bardzo udany i liczymy, że przełoży się on na pozyskanie wartościowych pracowników oraz stażystów do naszej firmy” - i dodaje: „Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości to możliwość budowania wizerunku dobrego pracodawcy, poznania oczekiwań młodych absolwentów wkraczających na rynek pracy i dotarcia do nich w znanym im otoczeniu.”

 

Do góry