BEZPIECZNE WAKACJE
dzięki ogrodzeniu basenowemu, które uchroni Twoje dziecko

31/07/2018

7-betafence-nylofor3d-bibione

Lato, upał, słońce i nieodzowna kąpiel w basenie. Spędzanie wakacji w miejscu z basenem ma swój niewątpliwy urok, jednak niesie za sobą również pewne ryzyko, zwłaszcza jeśli wśród użytkowników są dzieci. Czasem wystarczy chwila nieuwagi rodziców czy opiekunów, by dziecko biegające czy bawiące się na brzegu basenu wpadło do wody i naraziło się na niebezpieczeństwo. 

Aby zapobiec takim wydarzeniom i nie dopuścić do przypadkowego upadku dziecka do basenu, zalecamy ogrodzenie basenu w taki sposób, aby małe dzieci nie były w stanie samodzielnie sforsować ogrodzenia. 

Ośrodek wypoczynkowy w Bibione (VE), w którym znajduje się basen wyposażony w stare zniszczone ogrodzenie, szukał dogodnego rozwiązania, by podnieść bezpieczeństwo struktury, a jednocześnie połączyć zalety estetyczne, odporność na wilgotność związaną z obecnością zasolonego środowiska morskiego oraz wytrzymałość w czasie. 

2-betafence-nylofor3d-bibione-580x275.jpg
3-betafence-nylofor3d-bibione-580x275.jpg

 

Betafence, światowy leader na rynku producentów ogrodzeń, zaproponowała Nylofor® 3D, system ogrodzeń zaprojektowany specjalnie z myślą o zastosowaniu w miejscach wymagających dużej sztywności i tym samym gwarantujących wysoki poziom bezpieczeństwa. Stalowe pręty, z których składa się każdy panel, mają grubość aż 5 mm, co daje gwarancję wytrzymałości. 

 

4-betafence-nylofor3d-bibione-580x275.jpg
6-betafence-nylofor3d-bibione-580x275.jpg

 

Panele Nylofor 3D są zakończone tępymi kolcami o długości 30 mm i mogą być montowane kolcami do góry lub do dołu w zależności od potrzeb. W tym wypadku, zważywszy na dużą obecność dzieci w pobliżu, zdecydowano się na montaż kolcami do dołu, aby uniemożliwić niekontrolowane wejście na teren basenu, a jednocześnie zapewnić dziecku bezpieczeństwo w razie kontaktu z ogrodzeniem. 

 

betafence-nylofor3d-bibione-580x275.jpg
betafence-nylofor3d-bibione-piscina-580x275.jpg

 

Ogrodzenie Betafence, charakteryzujące się minimalistyczną i staranną estetyką, nadało otoczeniu odrobinę dyskretnej elegancji. Dzięki harmonijnej lekkości i przezroczystości zamontowanego systemu zachowano nietknięte wysokie walory estetyczne otoczenia. Biały kolor nawiązuje do typowej nadmorskiej architektury, a jednocześnie stanowi element charakterystyczny wszystkich struktur należących do zleceniodawcy.

Nylofor 3D łączy w sobie funkcjonalność i walory estetyczne, długo zachowuje nienaganny wygląd i wydajność.

 

betafence-nylofor3d-camping-bibione-580x275.jpg
betafence-nylofor3d-dettaglio-580x275.jpg

Dzięki wyjątkowej technologii ochronnej przewidującej cynkowanie, wykończenie o dużym współczynniku przylegania oraz warstwę poliestru (o grubości minimum 100 mikronów), system jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, promieni UV i soli morskiej i długo zachowuje wydajność. 

System jest szybki w montażu i dostępny jest seryjnie w kolorze zielonym RAL 6005 lub w innych kolorach na zamówienie, jak w opisywanym przypadku. 

Wybór systemu Nylofor 3D w kolorze białym, aby zastąpić stare ogrodzenie, pozwoliło z jednej strony połączyć wymagania estetyczne i spójność architektoniczno-krajobrazową z koniecznością ogrodzenia basenu, aby uniemożliwić niepożądany dostęp do niego i tym samym zapewnić bezpieczeństwo młodszym dzieciom. Nie mówiąc już o tym, że ogrodzenie zabezpiecza basen również w dzień i w nocy przed małymi zwierzętami.

 

Dane techniczne

Model: Nylofor 3D Betafence

Kolor na zamówienie: Bianco

Szerokość paneli: 2500 mm

Wysokość paneli: 1230 mm

Oczka: 200 x 50 mm z poziomymi żebrami wzmacniającymi o wym. 100 x 50 mm.

Średnica prętów: 5mm

Zamówienie: 140 mb


Do góry