DYREKTOR GENERALNY GRUPY PRAESIDIAD
Michele Volpi ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Grupy Praesidiad

22/10/2018

Londyn, Wielka Brytania. Praesidiad, globalny dostawca zintegrowanych systemów i rozwiązań w dziedzinie zabezpieczeń obwodowych, ogłosił dzisiaj, że dyrektor generalny firmy, Michele Volpi, odchodzi z powodów rodzinnych. Swoją funkcję będzie pełnił do grudnia tego roku, ale firma przewiduje, że w późniejszym czasie pozostanie jej doradcą. W tej chwili trwają poszukiwania następcy. Do tego czasu Andrew Stevens, prezes niewykonawczy spółki i zarządu, zgodził się nadzorować Praesidiad do czasu zakończenia procesu poszukiwań.

Michele Volpi rozpoczął pracę w spółce Praesidiad w 2011 roku. W trakcie swojego urzędowania przekształcił przedsiębiorstwo w dostawcę systemów i rozwiązań, rozwinął jego działalność na rynkach docelowych i w różnych regionach świata (włączając w to inwestycje w spółki SecureUSA i Gibraltar w Stanach Zjednoczonych) i skutecznie przeprowadził przejęcie Hesco oraz rebranding grupy jako Praesidiad. 

Tak komentuje decyzję Michele Volpiego o odejściu Andre Stevens: „Współpraca z Michele była wielką przyjemnością. Chcielibyśmy podziękować mu za ciężką pracę i życzyć wszystkiego dobrego w przyszłości. Spółka jest nastawiona na rozwój i posiada atrakcyjną strategię, którą będziemy dalej realizować we współpracy z pozostałymi członkami najwyższego kierownictwa”.

Andrew Burgess, dyrektor zarządzający The Carlyle Group, dodaje: „Cieszymy się z naszej inwestycji w spółkę, której motorem napędowym sukcesu był dotychczas Michele. Będzie nam go bardzo brakowało, ale szanujemy jego decyzję o postawieniu rodziny na pierwszym miejscu, i życzymy mu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego”.

Michele Volpi dodaje: „Spędziłem w Praesidiad siedem fantastycznych lat i jestem niezwykle dumny z tego, co udało się osiągnąć. Decyzja o odejściu ze spółki była bardzo trudna, ale zostaje w niej doskonały zespół liderów, a perspektywy przedsiębiorstwa są bardzo dobre”.

Posiadająca siedzibę w Londynie spółka Praesidiad jest dużym dostawcą rozwiązań ochronnych dla służb mundurowych, zintegrowanych systemów zabezpieczeń obwodowych, a także siatek i ogrodzeń przemysłowych. Praesidiad jest właścicielem globalnych marek specjalizujących się w dziedzinie bezpieczeństwa, obrony i ochrony ludzi i mienia na całym świecie. Każdego dnia miliony ludzi pracują, ufając, że produkty Praesidiad chronią ich życie przed zagrożeniami krajowymi i globalnymi, katastrofami naturalnymi i atakami. Marki spółki są znane na całym świecie z wysokiej jakości systemów ochrony, zintegrowanych systemów bezpieczeństwa i wyjątkowej obsługi.

 

Kontakt dla mediów

Pytania finansowe należy kierować e-mailem do Paula Skertchly’ego: paul.skertchly@praesidiad.com

 

O spółce Praesidiad

Praesidiad to światowy lider w dziedzinie rozwiązań ochronnych dla służb mundurowych, zintegrowanych systemów zabezpieczeń obwodowych, a także siatek i ogrodzeń przemysłowych. Wytwarzamy produkty, które budzą zaufanie, rozwiązania, które chronią użytkowników wojskowych, komercyjnych i prywatnych. Chronimy infrastrukturę krytyczną oraz tereny robót publicznych i media. Ograniczamy ryzyko i zabezpieczamy przed działaniami terrorystycznymi. Chronimy domy i społeczności oraz tych, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo. Nasze marki są znane na całym świecie z wysokiej jakości systemów ochrony, zintegrowanych systemów bezpieczeństwa i wyjątkowej obsługi. Grupa Praesidiad zatrudniająca ponad 1500 osób na całym świecie prowadzi rozbudowaną sieć zakładów specjalistycznych i produkcyjnych, zapewniając wsparcie tam, gdzie jest ono potrzebne. Jesteśmy dumni z naszego doświadczenia i uczciwości; naszą siłą jest nasz zespół.


Do góry