NAWIĄZANIE PARTNERSTWA Z POLITECHNIKĄ MEDIOLAŃSKĄ
Betafence sponsorem technicznym nowej inicjatywy Politechniki Mediolańskiej

11/10/2017

System-Publifor

 

Od października 2017 roku na Politechnice Mediolańskiej ruszył nowy kierunek studiów II stopnia z zakresu projektowania, konstrukcji i zarządzania infrastrukturami sportowymi, skierowany głównie do architektów i inżynierów designu. Konieczność kształcenia specjalistów w nowym kierunku jest konsekwencją waloryzacji i konieczności dostosowania infrastruktury sportowej do coraz bardziej rygorystycznych norm bezpieczeństwa.

 

Politechnika-Mediolańska

 

Firma Betafence, jako lider w zakresie zabezpieczeń, została sponsorem technicznym tej inicjatywy, wspieranej także przez CONI Servizi SpA, Włoskie Stowarzyszenie Piłki Nożnej (FIGC), Instytut Kredytu Sportowego (ICS), Ligę „Serie A” i CONI Region Lombardia.

Dzięki współpracy Politechniki Mediolańskiej z firmą Betafence studenci będą mieli okazję zapoznać się ze wszelkimi niezbędnymi kryteriami projektowymi i specyfikacjami technicznymi, które z mocy prawa stawiane są ogrodzeniom instalowanym na obiektach infrastruktury sportowej, a także z wieloma przykładowymi realizacjami Betafence, spełniającymi najwyższe standardy. Zdobyta wiedza i uzyskane umiejętności  pozwolą nowo wykwalifikowanym specjalistom sprostać wymaganiom w zakresie instalacji i obsługi wysoce zaawansowanych technologicznie produktów dedykowanych bezpieczeństwu i ochronie obiektów sportowych.

 

Politechnika-Mediolańska
open
Do góry