RÓŻNE WARSTWY OCHRONY O RÓŻNYM PRZEZNACZENIU

13/03/2019

Infrastruktura krytyczna więzień - panele Securifor 2D

 

Ochrona obwodowa musi być możliwie jak najdokładniejsza, aby nie dopuścić do ominięcia nadzoru przez osadzonych i ucieczki, a także aby uniemożliwić wstęp do więzienia osobom nieupoważnionym. 

Najbardziej bezpośrednim sposobem na zapewnienie ochrony obwodowej jest instalacja ogrodzenia. Różne rodzaje dostępnych rodzajów ogrodzeń można opisać według kilku stref bezpieczeństwa, na które można podzielić zakład karny. Każda z tych stref ma odrębne przeznaczenie i własny poziom bezpieczeństwa.

 

Opóźnianie

Ogrodzenia z kategorii „opóźniania” utrudniają wstęp i dlatego uważane są za „ogrodzenia ochronne”. Celem opóźniającej ochrony obwodowej jest spowolnienie aktywnej ingerencji w taki sposób, aby intruz się poddał lub aby umożliwić reakcję strażników. Spowodowane w ten sposób opóźnienie musi być dłuższe niż czas potrzebny na interwencję.

 

Wykrywanie i interwencja

Ogrodzenia ze zintegrowanymi systemami wykrywania muszą śledzić wszelkie formy naruszenia ogrodzenia. Dodatkowe elementy elektroniczne, takie jak alarm akustyczny, oświetlenie ochronne i nadzór kamer również mają działanie odstraszające. Po wykryciu intruza personel więzienia zostaje zaalarmowany na czas, aby móc podjąć odpowiednią interwencję.

 

Kontrola dostępu

Wstęp na teren zakładu jest kontrolowany za pomocą kołowrotów, szlabanów i bram. 

 

Niezawodność tej warstwy zabezpieczeń będzie zależała od poziomu odstraszania, opóźnienia powodowanego przez barierę fizyczną, dokładności systemu wykrywania oraz prędkości interwencji.

 

 

Infrastruktura krytyczna więzień

Do góry