JAK CHRONIĆ INFRASTRUKTURY KRYTYCZNE PRZED ATAKAMI INFORMATYCZNYMI?
Przede wszystkim ogrodzenia Betafence

23/01/2019

Jak chronić infrastruktury krytyczne przed atakiem informatycznym?

Licznie zgromadzeni uczestnicy seminarium technicznego, które odbyło się 22 listopada w Monzy dyskutowali na ten temat i osobiście wzięli udział w symulacji ataku.

Spotkanie, skierowane do osób na stanowiskach takich jak Security Manager, IT manager, administrator sieci, kierownik Centrum Danych oraz technik IT, a także do operatorów zainteresowanych poszerzeniem własnych kompetencji w kwestii bezpieczeństwa w różnych obszarach, zostało zorganizowane przez CIAS Elettronica, we współpracy z innymi przedsiębiorstwami działającymi w sektorze bezpieczeństwa: Betafence Italia oraz Spark Security we współpracy z NCP Italy Srl (Networking Competence Provider).

Seminarium powstało, aby określić problemy związane z bezpieczeństwem sieci i zaproponować jak najlepsze rozwiązania, które powinny zostać wdrożone, by chronić się przed niepożądanym i podejrzanym dostępem bądź użytkowaniem. W czasie spotkania omówiono i przeanalizowano tematy dotyczące bezpieczeństwa sieci LAN i sieci WiFi oraz dostępu do Internetu.

Tematyka seminarium wzbudziła duże zainteresowanie dzięki prezentacji na żywo prawdziwego ataku informatycznego na system ochrony IP w celu ukazania uczestnikom narzędzi i technik wykorzystywanych przez profesjonalnych hackerów. Ponadto przedstawiono specjalistyczne rozwiązania IP dla Infrastruktur Krytycznych zgodnie z dyrektywą 114/2008WE i normą EN50151 oraz CEI 73-3.

Prezentacja Betafence dotyczyła tematu: „Od ochrony elektronicznej po ochronę fizyczną -360° ochrony Infrastruktury Krytycznej”. Betafence jest wysoko wyspecjalizowanym przedsiębiorstwem działającym w sektorze bezpieczeństwa i dostarcza wielu rozwiązań z wykorzystaniem najnowszej technologii, zgodnie z wymaganym poziomem ochrony: m.in. panele ogrodzeniowe, bariery, bramki wyposażone w razie potrzeby w systemy wykazywania i kontroli dostępu.  

Andrea Sisti (Segment Sales Manager Betafence Italia) oraz Pierpalo Celestino (Technik Działu Handlu Betafence Italia), przedstawili systemy ochrony perymetrycznej Betafence, dla bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej.  Rozwiązania proponowane przez Betafence mają na celu zewnętrzną ochronę lokalizacji wrażliwych, tak aby uniemożliwić bądź spowolnić niepożądany dostęp.

Wszyscy obecni otrzymali certyfikat uczestnictwa i zostały im naliczone przewidziane punkty szkoleniowe.  

Seminarium było ostatnim w 2018 roku z cyklu spotkań organizowanych w różnych miastach Włoch, które w każdym miejscu cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 

1.betafence-cias-monza-580x275.jpg
2.betafence-cias-monza-580x275.jpg

Do góry