GABIONS - RABOWICE - POLSKA

Mur gabionowy jako element dekoracyjny firmy KRUG Spółka KRUG, która na rynku działa od 1989 roku, posiada olbrzymie doświadczenie w branży związanej z budownictwem drogowym.

Specjalizuje się w usługach z zakresu kompleksowych prac drogowych oraz prac kolejowych związanych z budową lub remontami. Przedsiębiorstwo dysponuje znakomicie wyposażonym parkiem maszynowym, dzięki któremu zapewnia szybką i solidną budowę dróg. Wysokiej klasy koparko-ładowarki, koparki, ładowarki, układarki kostki brukowej czy równiarki, gwarantują dobrze przeprowadzone zlecenie. Tak wykwalifikowana firma poszukiwała równie doświadczonego producenta systemów ogrodzeniowych, który spełniłby jej wysokie oczekiwania. W 2009 roku postanowiono bowiem stworzyć ogrodzenie przed ścianą frontową biurowca spółki KRUG, które oprócz podstawowej funkcji ochronnej pełniłoby także funkcję dekoracyjną. Miało stać się swego rodzaju wizytówką właściciela posesji. Przedsiębiorstwo Betafence, które również cechuje olbrzymie doświadczenie z zakresu wytwarzania systemów ogrodzenia zdecydowała się na postawienie w tym miejscu koszów gabionowych, które cechuje bardzo zindywidualizowany i unikatowy wygląd.

Dlaczego postanowiono wykorzystać akurat gabiony?

  • Przede wszystkim dlatego, że odznaczają się niezwykle wysoką jakością. Firma Betafence, jako pierwsza w całej Europie, uzyskała na kosze gabionowe znak CE, który jest gwarantem fachowego i profesjonalnego wykonania,
  • Kosze gabionowe są wyprodukowane z siatek zgrzewanych, łączonych za pomocą spiral, drutu wiązałkowego lub klipsów, co daje im trwałość i nienaganny wygląd przez wiele lat,
  • Mogą być wypełnione dowolnym materiałem, dzięki czemu każdy z gabionów jest inny, ma swój odrębny i niepowtarzalny charakter, a także z łatwością przyciąga wzrok przechodniów, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako reprezentatywna dekoracja budynku firmy. W przypadku firmy KRUG postanowiono wypełnić je kamieniami, które są częstym wyborem, jeśli chcemy odwołać się do natury,
  • Siatki zgrzewane, z których wykonane są kosze gabionowe, powlekane są specjalnym stopem Zincalu lub dodatkowo proszkiem poliestrowym. Dobór powłoki jest niezwykle ważny, ponieważ jej odpowiedni typ zapewni trwałość ogrodzenia. Jest to jeden z kluczowych czynników wpływających na wybór ogrodzenia dekoracyjnego dla tego typu przestrzeni, • Grubość koszy gabionowych zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo przed wtargnięciem na teren firmy osób do tego nieupoważnionych.
  • Poza tym, gabiony są bardzo łatwe w montażu. W tym przypadku nie było inaczej i instalacja ścian przebiegła prężnie i sumiennie, Dodatkowo za budynkiem wykonano wolno stojącą ścianę również zbudowaną z gabionów.

Ona także wyróżnia budynek, nadając mu ciekawy walor estetyczny. W fantastyczny sposób kreuje przestrzeń, ale też stanowi sztywną i wytrzymałą barierę, która nie pozwala osobom nieupoważnionym wejść na teren przedsiębiorstwa. Ostatecznie firma KRUG, która olbrzymią uwagę przykuwa do profesjonalnego wykonania swoich produktów otrzymała od nas ogrodzenie zaprojektowane i zamontowane właśnie w ten sposób. Bardzo estetyczne i rzucające się w oczy kosze gabionowe stanowią element dekoracyjny budynku firmy. Umieszczona z tyłu wolna ściana z gabionu jedynie dopełnia ogrodzenie, które znajduje się na froncie posesji. Całość tworzy piękną i harmonijną konstrukcję, odwołującą się do natury, która na pewno nie ujdzie niczyjej uwadze.

Powiązane referencje

Do góry