PANELE HORIZEN - CHEŁMEK - POLSKA

Poziomy design i prywatność Prywatny inwestor postanowił zabezpieczyć swój nowo wybudowany dom dwoma rodzajami ogrodzenia.

Na ogrodzenie przednie wybrano system Horizen. Dlaczego zdecydowali się wybrać system Horizen? Przede wszystkim dlatego, że jest to nowoczesne rozwiązanie, by zapewnić bezpieczeństwo domownikom na prywatnej posesji. Panele Horizon zostały zaprojektowane z myślą o ochronie domowników, dzięki niewielkim odstępom między przęsłami ten cel został osiągnięty. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy obawiać się o to, że niepożądane osoby będą wspinać się po naszym ogrodzeniu. Nasza własność jest zabezpieczona. Co więcej, zachowanie małych przestrzeni między przęsłami zapewnia prywatność w ogrodzie – skutecznie izoluje domowników od wzroku przechodniów. Panele zostały zamontowane na betonowych słupkach, które zapewniają stabilność ogrodzenia. Dodatkowo wejście zostało wyposażone w furtkę i dwuskrzydłową bramę w wersji przygotowanej pod automatykę. Wybór jednego systemu sprawi, że dom prywatny będzie wyglądać spójnie i nowocześnie.

Jakie są bramy Horizen?

  • Furtki i bramy skrzydłowe Horizen to odpowiedź Betafence na aktualne trendy ogrodzeniowe. Poziomy układ szczebli nie tylko atrakcyjnie wygląda, lecz także zapewni Ci poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Bramy są w dużym stopniu nieprzezierne, a niewielkie odstępy pomiędzy szczeblami skutecznie utrudniają wspinaczkę osób niepożądanych.
  • Furtki Horizen dostępne są zarówno w wersji manualnej, jak i z elektrozaczepem.

Bramę dwuskrzydłową możesz wybrać w jednej z dwóch opcji: manualnej lub przygotowanej pod automatykę. Oba typy bram można zamontować bezpośrednio do muru lub słupów uprzednio zabetonowanych, np. klinkierowanych. Wybierając bramę powinniśmy znać swoje potrzeby, by je poznać warto odpowiedzieć sobie na dwa pytania: jak często będziemy z bramy korzystać i ile posiadamy miejsca wzdłuż i w głąb podjazdu. Jeżeli mamy więcej miejsca wzdłuż to rekomendujemy w takim przypadku bramę przesuwną, jeżeli jednak miejsca wzdłuż brak, to brama skrzydłowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Po wybraniu bramy powinniśmy również uzupełnić naszą wiedzę o to, jak konserwować naszą bramę, by zapewnić jej długie i bezawaryjne użytkowanie. W przypadku bram przesuwnych warto kontrolować stan produktu przede wszystkim przed i po sezonie zimowym oraz oczywiście w przypadku zaobserwowania jakiegokolwiek problemu w pracy produktu. Konserwację bramy przesuwnej rozpoczynamy od sprawdzenia wszystkich elementów pod kątem ewentualnych uszkodzeń lub uderzeń (np. samochodu). W ramach oględzin sprawdzamy stan śrub i rolki prowadzące - zużyte należy jak najszybciej wymienić. Kolejny krok to kontrola ustawienia bramy w idealnym pionie - tylko wtedy będzie działała prawidłowo. Warto pamiętać, że przeszkodę w pionizacji mogą stanowić np. zalegający śnieg, błoto czy rośliny. Trzeba je koniecznie usunąć ze światła wjazdu bramy. Na koniec zajmujemy się fotokomórką i silnikiem. Konserwacja bram skrzydłowych jest zdecydowanie prostsza i nie wymaga aż takiego nakładu czasu, jak w przypadku przesuwnych. W tym wypadku koncentrujemy się przede wszystkim na wizualnej ocenie powłoki ochronnej i naniesieniu poprawek/uzupełnień w przypadku wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Koniecznie sprawdźmy dokręcenie wszystkich zawiasów, zamka, łapacza oraz - w przypadku bram dwuskrzydłowych - rygla.

Powiązane referencje

Do góry