NYLOFOR 2D-BRZEŹNO-POLSKA

Magazyn firmy Tulplast ogrodzony panelami

Nylofor 2D Rodzinna firma, z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku, zdecydowała się na ochronę swojego magazynu, zlokalizowanego niedaleko Poznania, poprzez wybór paneli ogrodzeniowych Nylofor 2D. Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych i metalu, dlatego teren ich magazynu wymaga szczególnej ochrony. Teren wymagał użycia dwóch wysokości panelu, niższego mającego 1430 mm i wyższego mierzącego 1830 mm. Realizację inwestycji wykonała firma Pema, dystrybutor Betafence. Dlaczego właściciele zdecydowali się właśnie na panele Nylofor 2D?

  • Systemy ogrodzeniowe Nylofor 2D i Nylofor 2D Super składają się z ciężkich zgrzewanych paneli, słupów prostokątnych oraz szerokiej gamy bram skrzydłowych Nylofor i przesuwnych Robusta.

Dzięki ciężkości paneli zgrzewanych ogrodzenie jest odporne na odkształcenia i czasami wymagające warunki atmosferyczne. Dlaczego komplementarne bramy są tak ważne? Dla obiektów wrażliwych miejsce wejścia na posesję wymaga szczególnego zabezpieczenia. Brama powinna być wytrzymała i jak najlepiej przystosowana do powierzchni obiektu. Bramy Robusta występują w formie bramy przesuwnej na szynach oraz samonośnej. Czym one się różnią? Bramy przesuwne Robusta wymagają do płynnej pracy wbudowania w podłoże szyny jezdnej. Wewnątrz niej poruszają się rolki zamontowane na trwale do dolnej belki skrzydła bramy. Dzięki nim skrzydło jest podparte w kilku miejscach i nie wymaga dużej przeciwwagi do utrzymania równowagi. Tym samym Klient może zaoszczędzić miejsce wymagane przy przesuwaniu się bramy. Brama samonośna Robusta to typ bramy przesuwnej, w której dolna szyna wmontowywana w podłoże została zastąpiona szyną znajdującą się w belce dolnej. Rolki jezdne nie są mocowane do skrzydła bramy, ale umieszczone na trwale na ramie słupa prowadzącego. Dzięki temu skrzydło bramy swobodnie wsuwa się w mostek słupa prowadzącego. Taka konstrukcja bramy wymaga jednak długiej przeciwwagi, a tym samym dodatkowej przestrzeni do otwarcia bramy.

  • Panele wykonane są z grubych drutów i dodatkowo wzmocnione podwójnymi drutami poziomymi o dużej średnicy (Nylofor 2D – 6,00 mm, a Nylofor 2D Super – 8,00 mm). Montowane są najczęściej na prostokątnych słupach stalowych D-LOX przy pomocy stalowych złączek przykręcanych śrubą lub obejm z drutu nierdzewnego. Dodatkowe stalowe złączki zapewniają stabilność panelom, a tym samej całej konstrukcji. Gwarantuje to wysoki stopień zabezpieczenia posesji.
  • Panele Nylofor 2D i 2D Super wchodzą także w skład systemów ogrodzeniowych zabezpieczających obiekty sportowe: Bekasport i Ballstop. Przystosowanie tych paneli do obiektów sportowych świadczy o ich wysokiej wytrzymałości i wspomnianej już wcześniej odporności na odkształcenia.
  • Standardowo panele Nylofor 2D i 2D Super dostępne są w kolorze zielonym RAL 6005, a Nylofor 2D Super także w wersji ocynkowanej i kolorze czarnym RAL 9005.
Powiązane referencje

Do góry