ROZDZIELNIA MOCY W KUWEJCIE
Chroniona panelami Securifor

03/07/2013

betafence-panele-ogrodzeniowe-securifor-2d

Kuwejcki Koncern Naftowy wybrał ogrodzenia Securifor firmy Betafence do zabezpieczenia infrastruktury wydobywczej w Al-Ahmadi. Jako pierwsza została zabezpieczona rozdzielnia mocy.

 

Sprawiamy, że kupowanie ogrodzenia jest łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem.

Poznaj ofertę naszego sklepu internetowego

 

Zabezpieczenie obiektu wysokiego ryzyka

Zabezpieczenie obiektów energetycznych ma wysoki priorytet, ponieważ wejście na teren zakładu osób niepożądanych może zakończyć się tragicznie. Dodatkowo należy pamiętać o ochronie skierowanej przeciw potencjalnym atakom terrorystycznym.

W jaki sposób intruzi mogą dostać się na chroniony teren? Sposobów jest wiele. Istnieje zagrożenie podkopania pod ogrodzeniem, przejścia przez ogrodzenie w wyniku przecięcia drutów lub przeskoczenia górą. Dlatego dobre ogrodzenie powinno uniemożliwiać wszystkie trzy drogi, a jednocześnie dając warunki do skutecznego monitoringu. Takim właśnie systemem są panele ogrodzeniowe Securifor firmy Betafence.

Aby jak najlepiej zabezpieczyć teren infrastruktury w Kuwejcie wykorzystano zintegrowany system ochrony zewnętrznej, w którego skład weszły betonowe fundamenty, sztywne panele Securifor 2D zamontowane na wzmocnionych słupach oraz drut kolczasty.

 

Ogrodzenie w Kuwejcie

Jako pierwszą ogrodzono podstację rozdzielni mocy w miejscowości Al-Ahmadi. Do betonowych cokołów przykręcono słupy Bekasecure w kształcie litery Omega, umożliwiające poprowadzenie instalacji służących detekcji i monitoringowi. Zamocowane na nich panele Securifor 2D mają 3 metry wysokości. Słupy posiadają w górnej części dwa zagięte ramiona, na których zamontowane zostały zwoje drutu żyletkowego Concertina. Dostęp na teren obiektu jest możliwy jedynie przez dwuskrzydłową bramę wjazdową Robusta – szeroką na 6 i wysoką na 2 metry.

 

Największy port naftowy świata

Miasto Al-Ahmadi jest położone w południowo-wschodnim Kuwejcie. Założono je w 1946 roku na terenach roponośnych w związku z rozpoczęciem wydobycia ropy naftowej na dużą skalę. To również miejsce, gdzie swoją siedzibę ma Kuwejcki Koncern Naftowy.

Rurociągi naftowe łączą Al-Ahmadi z ośrodkiem eksploatacji ropy naftowej Burkan oraz z Mina Al-Ahmadi, będącym największym portem naftowym na świecie (76 mln ton przeładunków).

Podczas wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku roponośne tereny wokół Al-Ahmadi zostały podpalone przez wojska irackie. Spowodowało to ogromne szkody, zarówno gospodarcze, jak i środowiskowe.
 

Znizczenia w Kuwejcie

zniszczenia w Kuwejcie po ataku w 1991 r.

 

betafence-panele-ogrodzeniowe-securifor-2d
betafence-panele-ogrodzeniowe-securifor-2d
betafence-panele-ogrodzeniowe-securifor-2d
betafence-panele-ogrodzeniowe-securifor-2d
betafence-panele-ogrodzeniowe-securifor-2d

Do góry