OCHRONA OBWODOWA WIĘZIEŃ – BIAŁA KSIĘGA
Pobierz nasze zalecenia

29/08/2019

Ochrona obwodowa. Zapobieganie ucieczce więźniów jest oczywiście krytyczną funkcją zakładu karnego. Wymaga to stabilnej integracji wszystkich systemów bezpieczeństwa w jedną platformę zarządzania, która umożliwia kontrolę w czasie rzeczywistym.

 

Zespół projektowy Betafence oraz specjalista z zewnątrz napisali tę białą księgę, aby pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania, w zależności od potrzeb: odstraszania, opóźniania i/lub wykrywania.

 

Securifor on prison
Barbed wire

 

Ciągły wzrost liczby więźniów wywiera ogromną presję na władze więzienne i coraz trudniej jest zapewnić środki bezpieczeństwa dla odwiedzających, personelu więziennego i osadzonych.

 

Wraz ze wzrostem liczby więźniów zmniejsza się liczba funkcjonariuszy straży więziennej, co w wielu przypadkach prowadzi do poważnego braku personelu w więzieniu. Jednocześnie więzienia stają się coraz bardziej „otwarte” na świat zewnętrzny. Do bram więziennych trafia coraz więcej osób i pojazdów, co sprawia, że bezpieczeństwo i organizacja więzienia jest procesem złożonym.

 

Betafence opracowała kompletne rozwiązania tych problemów, ponieważ władze więzienne mają trudne zadanie utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa i zapobiegania ucieczkom i innym zdarzeniom. Ta dwudziestostronicowa biała księga obejmuje przede wszystkim omówienie takich zagadnień jak:

  • Aktualne wyzwania dla zakładów karnych
  • Ochrona obwodowa dla zakładów karnych
  • Różne warstwy ochrony o różnym przeznaczeniu
  • Warstwy ochrony w zakąłdach karnych
  • Wybór właściwych technologii
  • Rozwiązania ochrony obwodowej od Betafence

 

W trakcie przygotowywania tego dokumentu korzystaliśmy z różnych źródeł, w tym z międzynarodowego dokumentu o reformie karnej, pisma World Prison Brief, Security Magazine, książki Essentials of Corrections... Dziękujemy za ich wkład.

 

>>>POBIERZ NASZĄ BIAŁĄ KSIĘGĘ NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W ZAKŁADACH KARNYCH<<<

 


Do góry