EGIDIA SWING GATE - IMIELIN - POLSKA

Ochrona zbiornika wodnego w Dzieckowicach

By chronić zbiornik wodny w Dzieckowicach, przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej, w Imielinie rozbudowano kanalizację sanitarną. Jednym z jej elementów była przepompownia ścieków. Obiekty o dużym znaczeniu strategicznym powinny posiadać ogrodzenie, które w wyraźny sposób odgradza je od innych działek.

Wygląd systemu zabezpieczającego powinien zaś sygnalizować, że za nim znajduje się teren, na który wstęp mają tylko osoby upoważnione. By zabezpieczyć ją przed wejściem osób nieuprawnionych, cały jej teren ogrodzono systemem panelowym Nylofor 3D na słupach prostokątnych na obejmy. Dostępu do budynku chroni furtka i brama dwuskrzydłowa Egidia z wypełnieniem panelem Nylofor 3D. Obiekty wrażliwe takie jak zbiorniki wodne, przepompownie czy elektrownie są szczególnie wrażliwe na ataki i dlatego wymagają odpowiednio dobranego ogrodzenia, które będzie wyraźnie wyznaczało granice dostępu i zniechęcało do wtargnięcia na zabezpieczony teren. Panele Nylofor 3D spełniaję wszystkie wyżej wymienione cechy:

  • System Nylofor 3D tworzą ciężkie zgrzewane panele, montowane najczęściej na słupach prostokątnych. Wykonane są z ocynkowanych drutów stalowych pokrytych powłoką poliestrową o wysokiej wytrzymałości. Tak zabezpieczone panele zyskują wyjątkową odporność na fotochemiczne procesy starzenia. Trwałość powłoki jest niezwykle istotna w wyborze ogrodzeń do ochrony obiektów wrażliwych. Odpowiednio dobrana zabezpieczy panele przed zniszczeniem i zapewni długotrwałość całego systemu.
  • W przypadku obiektów wrażliwych istotny jest fakt wyjątkowej trwałości antykorozyjnej systemu paneli Nylofor 3D. Dzięki najnowocześniejszej technologii powlekania nie wymaga on regularnej konserwacji, co znacznie ułatwia ich eksploatację i gwarantuje nieskazitelny wygląd ogrodzenia oraz jego trwałość.
  • Dodatkowej sztywności panelom nadaje poziome profilowanie, które dodatkowo wpływa pozytywnie na wytrzymałość mechaniczną ogrodzenia. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania odpowiednie władze mogą mieć pewność, że cały system ogrodzeniowy skutecznie zabezpieczy teren przepompowni.
  • Wszystkie elementy systemu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby montaż przebiegał szybko, profesjonalnie i bez niepotrzebnego stresu.

Panele Nylofor 3D możemy uzupełnić rónież o bramy skrzydłowe i przesuwne. W tym projekcie zdecydowano się połączyć panele z bramą dwuskrzydłową Egidia, która została wypełniona panelami Nylofor 3D. Dobór bramy jest równie istotnym elementem ogrodzenia, ponieważ stanowi punkt dostępu do chronionego terenu. By kontrola ruchu oraz dostępu osób uprawnionych przebiegała w sposób płynny brama musi być dostosowana do potrzeb instytucji. Warto więc, przy jej wyborze, wiedzieć jak często z bramy będziemy korzystać, jakie pojazdy powinny mieć dostęp na teren posesji i czy będą, lub są zamontowane dodatkowe systemy bezpieczeństwa i detekcji (jak np. kamery, alarmy). Jeżeli naszym głównym celem jest zapobieganie umyślnego wtargnięcia na teren, to w takich przypadkach warto rozważyć instalację na ogrodzeniu alarmu akustycznego, oświetlenia bezpieczeństwa i widocznej kamery, by skutecznie odstraszyć osoby z takim zamiarem.

Powiązane referencje

Do góry