NYLOFOR 3D - SIERAKOWICE - POLSKA

Oczyszczalnia ścieków w Sierakowicach ogrodzona panelami od Betafence W 2007 roku do życia zostało powołane Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Sierakowicach.

Należy ono do wspólnoty gminnej, a jego podstawowymi zadaniami są: zaspokajanie potrzeb mieszkańców tego obszaru w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacja, usuwanie i oczyszczanie ścieków komunalnych, a także utrzymanie czystości i porządku urządzeń sanitarnych. Spółka odpowiada również za nadzorowanie działania sieci i jej naprawę w przypadku awarii. Na przedsiębiorstwie spoczywa więc olbrzymia odpowiedzialność. Nic dziwnego, że teren oczyszczalni musiał zostać jak najlepiej ogrodzony, by nie dopuścić do przedostania się na niego osób nieupoważnionych i niechcianych intruzów. W 2014 roku, siedem lat po założeniu spółki, jej właściciele zdecydowali się na współpracę z Betafence. Nasze wieloletnie doświadczenie i olbrzymia gama produktów bardzo dobrej jakości, przekonały ich do zaufania właśnie naszej firmie. W tym przypadku priorytetem Klienta było jak najlepsze zabezpieczenie terenu oczyszczalni ogrodzeniem trwałym i sztywnym, które nie wymagałoby częstej renowacji. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na ogrodzenie wyznaczonej przestrzeni panelami z systemu Nylofor 3D.

Czemu ten wybór wydał nam się oczywisty? Panele Nylofor 3D sprawdzają się znakomicie, jako ogrodzenie budynków użyteczności publicznej, infrastruktury przemysłowej, czy terenów fabryk i warsztatów. Zawdzięczają to przede wszystkim swoim właściwościom, które są wynikiem ściśle doprecyzowanego sposobu produkcji. Panele te tworzone są z ocynkowanych drutów, a następnie malowane metodą proszkową. Dalsze procesy „wypalania” czyli poddawania paneli wysokim temperaturom, dodają im ponadprzeciętnej trwałości i sztywności. To dzięki temu panele Nylofor są niezwykle wytrzymałe i odporne na warunki zewnętrzne. Dodatkowym zabezpieczeniem, przed wtargnięciem na teren osób nieupoważnionych, jest jednostronne ostre zakończenie paneli. Lekko spiczaste końcówki mają długość 30mm i stanowią rewelacyjną ochronę. Z kolei słupki, na których montowane są panele, zostały ocynkowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu nasz Klient może być pewny, że nie grozi im żadne przecięcie ze strony intruzów. W czasie instalacji ogrodzenia podłoże zostało przygotowane tak, by powłoka poliestrowa doskonale się do niego przyczepiła. Wszystko dla jak najlepszej ochrony spółki, na której spoczywa tak duża odpowiedzialność. Panele dostępne są zarówno w podstawowym kolorze zielonym, jak i wielu innych kolorach z palety RAL. W przypadku instalacji postawionej w Sierakowicach zdecydowano się jednak na tradycyjny, zielony kolor, który doskonale komponował się z otoczeniem, nie był wyzywający, a mimo to rzuca się w oczy i stanowi świetne odgrodzenie danej przestrzeni od świata zewnętrznego. Dla Klientów, którzy chcą zachować jeszcze większe poczucie intymności i odseparowania istnieje możliwość założenia na panele przesłon.

W przypadku oczyszczalni ścieków zrezygnowano z tego rozwiązania, by jej teren był mimo wszystko widoczny dla osób z zewnątrz. Dzięki temu ogrodzenie, choć bardzo sztywne i stabilne, wygląda też znacznie lżej. Wszystkie elementy systemu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby montaż przebiegał szybko, profesjonalnie i bez niepotrzebnego stresu. Tak też było w przypadku tej realizacji. Ostatecznie powstało 250 metrów ogrodzenia, które nie tylko świetnie sprawdza się w swojej podstawowej funkcji ochronnej, ale dzięki odpowiednim procesom wytwarzania nie wymaga częstej konserwacji i napraw, które zabierałyby mnóstwo czasu przy tak długiej instalacji. Dodatkowo stanowi wyraźną granicę, której nie mogą przekroczyć osoby z zewnątrz. A dzięki prostym rozwiązaniom kolorystycznym i minimalistycznemu dizajnowi, nadaje całemu terenowi tradycyjny i skromny wygląd.

Powiązane referencje

Do góry