STADION GKS TYCHY

Betafence zabezpiecza stadion w Tychach Firma Mostostal z Polski wybrała nasze indywidualne rozwiązania stadionowe ze względu na nasze duże doświadczenie w tego typu realizacjach.

Wykonaliśmy ogrodzenia między innymi na stadionie w Poznaniu, stadionie Evpatoria na Krymie, stadionie olimpijskim w San Marino. 1000 m paneli ogrodzeniowych Nylofor 2D Super otacza również teren stadionu klubu Juventus Turyn, a także przylegające do niego centrum handlowe, muzeum i parking. Na Stadionie w Tychach zastosowane zostały dwa rodzaje ogrodzeń – frontowe oraz wewnętrzne wyznaczające strefy. Na łącznej długości 600 metrów zainstalowano ocynkowane panele Nylofor 3D.

Dlaczego panele ogrodzeniowe Nylofor 3D są jednymi z najczęściej wybieranych rozwiązań do zabezpieczenia infrastruktury sportowej?

  • Panele ogrodzeniowe Nylofor 3D wykonane są z ocynkowanych drutów stalowych pokrytych powłoką poliestrową o wysokiej wytrzymałości. Trwałość powłoki zawdzięczają procesowi termoutwardzania w wysokich temperaturach.
  • Dodatkowej sztywności panelom, niezwykle ważnej przy obiektach sportowych, nadaje poziome profilowanie paneli. Sztywność i wytrzymałość ogrodzenia jest niezwykle ważna przy tak wrażliwym obszarze zastosowań jakim są obiekty sportowe. Ogrodzenie nie tylko musi wytrzymać ewentualne uderzenia piłek, ale przede wszystkim ochraniać ludzi znajdujących się na stadionie, kierować ich ruchem w sposób jasny i intuicyjny i być odporne na napór o dużej ciężkości.
  • System Nylofor 3D jest dostępny w standardowym kolorze zielonym oraz ocynku ogniowym, jednak istnieje możliwość zamówienia wielu innych kolorów z palety RAL na życzenie klienta. Jest to szczególnie ważne podczas projektowania ogrodzeń na stadionach danych drużyn. Dzięki dostępności kolorów z palety RAL możemy dopasować kolor ogrodzenia do kolorów drużyny.

Panele Nylofor 3D ochraniają obiekt z zewnątrz od strony frontowej, jak i stanowią element wygrodzeń wewnętrznych (zapewniają bezpieczny dostęp do budynków znajdujących się na stadionie oraz parkingów). By zapewnić jak największe bezpieczeństwo uczestnikom widowisk sportowych odbywających się na tym obiekcie, wykonano także specjalne rozwiązania z ogrodzeniami pełnymi oddzielającymi sektory stadionu. Dostęp do stadionu (wjazdy z zewnątrz, jak i wjazdy do wewnętrznych stref obiektu) umożliwia 8 bram (skrzydłowych i przesuwnych), w tym dwie konstrukcje dwóch bram przeciwstawnych. Projektując ogrodzenie stadionu bardzo ważny element całego projektu stanowią bramy, z których będą korzystać kibicie, wchodząc i wychodząc z terenu obiektu. Dobranie odpowiedniego rozwiązania jest kluczowe, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa obiektu. Wyposażenie ich w specjalne zamki antypanik gwarantuje bezpieczną i szybką ewakuację w razie nieprzewidzianych sytuacji i wybuchu paniki wśród tłumu. Na takie zamki zdecydowano się podczas projektowania ogrodzenia dla stadionu Arena w Gdańsku. W zamki antypanik zostało wyposażonych 80 bram uzupełniających ogrodzenie stadionu

Arena, który zwyciężył w prestiżowym konkursie Stadium Business Awards 2012 i na którym zostały rozegrane trzy mecze grupowe i ćwierćfinał Mistrzostw Europy Euro 2012.

Powiązane referencje

Do góry