NYLOFOR 3D - LĘDZINY K/TYCH - POLSKA

Panele Nylofor 3D chronią oczyszczalnię ścieków w Lędzinach

Oczyszczalnia ścieków w Lędzinach, o nazwie Ziemowit, jest oczyszczalnią mechaniczno-biologiczną z chemicznym wspomaganiem procesu usuwania fosforu. Obiekty tego typu powinny posiadać ogrodzenie, które w wyraźny sposób odgradza je od innych terenów znajdujących się w pobliżu (w przypadku oczyszczalni w Lędzinach dokoła budynku znajdują się głównie łąki i lasy. Wygląd systemu zabezpieczającego powinien zaś sygnalizować, że za nim znajduje się teren, na który wstęp mają tylko osoby upoważnione. W 2014 roku, po dokładnej modernizacji budynku oczyszczalni, postanowiono postawić wokół niej właśnie takie ogrodzenie. Skorzystano w tym celu z usług Betafence i wybrano system, który najlepiej sprawdza się przy zabezpieczeniu tego typu obiektów (tzw. obiektów wrażliwych).

Mowa tu o panelach Nylofor 3D, które posiadają wszystkie wymienione poniżej właściwości:

  • System Nylofor 3D tworzą ciężkie zgrzewane panele, montowane najczęściej na słupach prostokątnych (przy tej realizacji wykorzystano słupy typu EL). Wykonane są z ocynkowanych drutów stalowych pokrytych powłoką poliestrową o wysokiej wytrzymałości. Tak zabezpieczone panele zyskują wyjątkową odporność na fotochemiczne procesy starzenia. Trwałość powłoki jest niezwykle istotna w wyborze ogrodzeń do ochrony obiektów wrażliwych. Odpowiednio dobrana zabezpieczy panele przed zniszczeniem i zapewni długotrwałość całego systemu.
  • W przypadku obiektów wrażliwych, jak budynek oczyszczalni ścieków istotny jest fakt wyjątkowej trwałości antykorozyjnej systemu paneli Nylofor 3D. Dzięki najnowocześniejszej technologii powlekania nie wymaga on regularnej konserwacji, co znacznie ułatwia ich eksploatację i gwarantuje nieskazitelny wygląd ogrodzenia oraz jego trwałość.
  • Dodatkowej sztywności panelom nadaje poziome profilowanie, które wpływa pozytywnie na wytrzymałość mechaniczną ogrodzenia. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania odpowiednie władze mogą mieć pewność, że cały system ogrodzeniowy skutecznie zabezpieczy teren przepompowni,
  • Panele dostępne są zarówno w podstawowym kolorze zielonym, jak i wielu innych kolorów z palety RAL. W przypadku instalacji postawionej w Lędzinach zdecydowano się na wybór szary odcień – RAL 7030.
  • Wszystkie elementy systemu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby montaż przebiegał szybko, profesjonalnie i bez niepotrzebnego stresu. Panele Nylofor 3D można uzupełnić również o bramy skrzydłowe i przesuwne.

Tak też zrobiono tym razem. Wejścia na teren oczyszczalni wyposażono w bramy jedno- i dwuskrzydłowe Egidia. Są one solidnymi i wytrzymałymi konstrukcjami, dzięki sztywnej ramie wykonanej z kwadratowych profili. Wypełnienie wykonane z paneli Nylofor 3D umożliwią idealne dopasowanie tych bram do każdego rodzaju ogrodzenia. Bramy skrzydłowe Egidia są produkowane w zgodzie z europejskimi normami, a przyznany im znak CE gwarantuje ich bezpieczne użytkowanie. Powłoka z cynku oraz proszku poliestrowego sprawia, że częsta konserwacja bram wcale nie jest konieczna. Dodatkowo wyposażono je w regulowane zawiasy, które umożliwiają otwieranie do środka lub na zewnątrz posesji (w zależności od potrzeb naszego klienta). W standardzie jako ręczne, bramy Egidia mogą też być automatyczne. Ostatecznie powstało modernistycznie wyglądające, szare ogrodzenie o łącznym obwodzie 500mb. By jak najlepiej zabezpieczyć teren oczyszczalni znajdującej się w Lędzinach postanowiono wykorzystać panele z systemu Nylofor 3D, które odznaczają się szczególną sztywnością i wytrzymałością na warunki zewnętrzne, bez konieczności częstej konserwacji. Bramy wybrano z kolei z zestawu Egidia, ponieważ (podobnie do paneli Nylofor) są one bardzo odporne, a po dodatkowym zamontowaniu alarmu, bądź specjalnych kamer monitorujących skutecznie odstraszają osoby nieupoważnione przed wejściem na teren strzeżonej posesji.

Powiązane referencje

Do góry